Ostropest, czyli zdrowszy krewny słonecznika

Ostropest plamisty, bo tak brzmi pełna nazwa „ostu”, to roślina jednoroczna, która uprawiana jest zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Sławą okryła się już w starożytności i w ten sposób, aż po dzień dzisiejszy jest stosowana, jako medykament, który odpowiada za właściwą pracę wątroby. Przyjmując codziennie wyciąg z nasion ostropestu, możemy być pewne, że nasz wątroba, nawet po ciężkich przejściach, powróci na właściwe tory i będzie funkcjonować tak jak powinna.

 

 

 

Dlaczego warto sięgać po ostropest?

  • jest doskonałym naturalnym lekiem na takie dolegliwości jak: marskość wątroby, stany zapalne wątroby, bóle pęcherzyka żółciowego
  • łagodzi dolegliwości wątroby spowodowane nadużyciem alkoholu, lekami, czy substancjami toksycznymi
  • sprawdza się również w przypadku przejedzenia, czy zatrucia pokarmowego
  • usprawnia przemianę materii
  • ostropest to także naturalny lek, który warto zażywać po okresach w których organizm był osłabiony, m.in. po chemioterapii, kamicy żółciowej, łuszczycy, zatruciu grzybami, czy kuracji antybiotykowej

Ostropest jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Wystarczy kupić gotowe nasiona, zmielić je w młynku i spożywać 1- 2 łyżeczki dziennie. Można popijać go wodą, a także posypywać nim różne potrawy, spożywane w ciągu dnia- Ty decydujesz.
Ponieważ ostropest nie ma skutków ubocznych, można go przyjmować przez dłuższy, bliżej nieokreślony czas.
Zobaczysz, że regularne stosowanie ostropestu poprawi kondycję, przede wszystkim Twojej wątroby, ale również całego organizmu.
Ostropest jest łatwo dostępny. Ja kupuję go przez internet, ale myślę, że spokojnie dostaniesz go w każdym sklepie zielarskim, czy też ze zdrową żywnością. Cena jest bardzo przystępna i uważam, że lepiej zainwestować w ostropest plamisty, aniżeli w tabletki, co do których składu nie jesteśmy pewne.
Przyjmuję ostropest już od dłuższego czasu i muszę przyznać, że nie mam problemów z właściwą przemianą materii, nie odnotowuje zaparć i co najważniejsze, dbam o wątrobę.

 

 

 

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>